Amerika Doktoralıdan Amerikan Aksanlı İngilizce Yaza Ozel Fiyat

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.

Favori Aramanız Bulunmamaktadır

Son gezdiğiniz ilanlar listeniz boş.

Size ilan önerilebilmesi için yeteri kadar ilan bakma geçmişiniz bulunmamaktadır.

Bu kategoride yayınlanmakta olan ilanların açıklama ya da görsellerinde 18 yaş altı kişilere uygun olmayan içerikler mevcut olabilir. Görüntülemek istediğiniz kategoride yayınlanan ilanların sorumluluğu ilan sahiplerine aittir, sahibinden.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 18 yaş altı kişilerin girmesi yasaktır.

18 yaş ve üzerindeyim, sorumluluğu kabul ediyorum.

Vazgeç
Onaylıyorum

Ekleyeceğin Listeyi Seç

İlan Favori Listenize Eklendi

İlan ile İlgili Şikayetim Var

Üyelik Tarihi
Ocak 2006

Vazgeç

umit475 isimli favori satıcınızı silmek istediğinizden emin misiniz?

Vazgeç

Güvenli E-Ticaret ile satılan ürünlerin satıcılarına sadece Bireysel Üyeler mesaj atabilir.

Ürün sahibine mesaj atmak için lütfen bireysel üyeliğiniz ile giriş yapın.

Merhabalar,

İşinizde yükselmek istiyorsunuz fakat İngilizceniz yeterli değil mi? Yıllarca kurslara gittiniz ve sürekli gramer öğrendiniz fakat yeteri kadar yazıp, dinleyip, konuşamıyor musunuz? Anlıyorsunuz ama konuşamıyor musunuz? Sebebini öğrenmek ister misiniz? Doğru teşhis tedavinin yarısıdır. Lütfen okumaya devam ediniz.

Dilin 4 fonksiyonu vardır. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Aynen TOEFL sınavının 4 bölümünde olduğu gibi: Reading, Listening, Writing, and Speaking. Gramer öğrenmek, konuşmak için gerekli bir şart değildir. Siz de 5 yasında bir çocuk iken gramer bilmiyordunuz. Okumayı ve yazmayı da bilmiyordunuz. Fakat dinleyip konuşabiliyordunuz. Konuşma becerisi, okuma ve gramere birebir bağımlı olmayan bir yetenektir. Kurslarımız, okullarımız, ağırlıkta okuma becerisini öğretmeyi, sınav sistemlerimiz ise (YDS vb.)  aynı bilgiyi ölçmeyi amaçlar. Sonrasında YDS’den 90 alsa bile konuşma ve yazma becerileri yeterince gelişmemiş arkadaşlar iş hayatına katıldığında zorlanırlar. Eğitim sistemimiz okumayı öğretmektedir çünkü şu ana kadar kurslar, okullar ve diğer eğitim kurumları size genellikle bir kitap verip “Okuyun, İngilizce’yi öğreneceksiniz” dediler. Siz de okuyup anlayınca öğrendiğinizi sandınız. Yani anlıyorsunuz. Fakat dilin diğer üç fonksiyonu olan dinleme, yazma, ve konuşma konusunda eğitiminiz çok sınırlı kaldı. Dolayısıyla konuşamıyorsunuz.

Bu dezavantajdan kurtulmak için Amerika da geliştirilmiş olan 20 saatlik pratik cümle kurma eğitiminden sonra İngilizce’yi anlamlı biçimde okuyarak algılayabilir hale geleceksiniz. Pratik cümle kurma eğitimi, aynı zamanda, düşünmeden Türkçe konuşmanız gibi belli bir şablon içinde İngilizce olarak düşünmeyi ve kelimeleri doğru formlarına sokup doğru cümle kurarak yazmanızı ve bir ölçüde konuşmanızı sağlar.

Dil eğitimine nereden başlarsınız diye bir soru sorulsa çoğu insan İngilizce alıştırma kitabı der. Fakat dil öğrenimine başlamanız gereken yer sözlüktür. Hayretle görüyorum ki kurslar veya okullar sözlük kullanmayı öğretmiyorlar. Sözlük çeşitlerinden (phrasal verbs, synonyms, vb) vaz geçtim, temel sözlük kullanımı dahi İngilizce eğitiminin içinde yer almıyor. Pratik cümle kurma eğitimi içinde sözlük kullanımını öğreneceksiniz. Kelimelerin ne anlama geldiğini daha net anladıkça dile hakimiyetiniz artacak ve dili kullanımınız kolaylaşacak. Pratik cümle kurma şablonunu öğrendikten sonra da anlamlı cümleler kurarak yazmaya ve belli bir ölçüde konuşabilmeye başlayacaksınız.

Dinleme ayrı bir yetenektir ve aksan farklarından çok fazla etkilenir. Türkiye’de herkes Türkçe konuşmaktadır fakat Türkiye’nin değişik illeri ve bölgelerindeki değişik şiveler yani aksanlar birbirimizi anlamamızı zorlaştırır. İngilizce bütün dünya tarafından konuşulduğu için aksan yelpazesi Türkiye içinde olduğundan çok daha geniştir. Dolayısıyla aksan eğitimi almadan İngilizce öğrenmek Trabzon’da Lazca temelli aksan ile Türkçe konuşan vatandaşlarımız ile anlaşmaktan çok daha zordur. (Lütfen ilanı okuyan Lazca bilen vatandaşlarımız alınmasınlar. Tüm Türkiye’de ve dünyada geçerli olan bir duruma Türkiye içinden sadece örnek vermek amacıyla Lazca’dan bahsediyorum.)

Şu anda TV’de seyrettiğiniz Hollywood dizilerinin ve filmlerinin %50 sini mi anlıyorsunuz? Tanıdığınız (yani yazılısını ve anlamını bildiğiniz) bir kelime dahi olsa sesini duyunca algılamakta zorlanıyor musunuz? Kendinizi sakın kötü hissetmeyin! Şu ana kadar almış olduğunuz ağırlıkta okumaya dayalı eğitim ile daha fazlasını başarmak zaten mantık dahilinde değil. Bu problemi Amerika’ya gitmeden çözemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Malesef yanılıyorsunuz. Bu sorunun sadece 20 saatlik aksan çalışması ile oldukça üstesinden gelinilebilir. Aksan çalışmasından sonra Amerikan dizilerinin %50’sı yerine %70’inin dinleyerek anlayabilir hale geleceksiniz. 20 saatlik aksan çalışması sonucunda dinleme (listening) becerisini %20 artırmayı garanti ediyorum. Geri kalan %30’lük bölüm de zaten bilmediğiniz kelimeler olacak. Yani (yazılışını ve anlamını) bildiğiniz kelimelerin seslerini algılamanız 20 saatlik aksan çalışması ile mümkün.

Aksan eğitimi ne işe yarayacak diye düşünüyorsanız size çok basit üç soru soracağım. Soruların yanına “mi eki”nin kullanımı konusunda netlik sağlamak adına sorunun neyi sorgulamayı amaçladığını da yazacağım. Sonra bu soruların İngilizcesi nedir diye soracağım.

1. Ali eve geldi mi? (Dün Ali eve geleceğini söylemişti. Gelme işi gerçekleşti mi?)

2. Ali eve mi geldi? (Cep telefonunu arayarak ulaştığım bir arkadaşım ile konuşurken fonda Ali’nin sesini duydum. Ali’nin bir mekana geldiğini biliyorum. Eve mi, ofise mi, yoksa okula mı geldi?

3. Ali mi eve geldi? (Ben evdeyim. Kapı zilinin sesini işittim. Birisinin eve geldiğini biliyorum. Kapıyı açmaya giden kişiye sesleniyorum. Gelen kişi Ali mi, Veli mi, yoksa Ahmet mi?)

Bu soruların İngilizcesi nedir diye sorduğumda hepsine aynı tonlama ile “Did Ali come home?” diyorsanız malesef yanılıyorsunuz.

Bir Amerikalı’ya “Did Ali come home?” diye sorduğunuzda tonlamanızın durumuna göre (sorgulama niyetinize göre) 3 farklı cevap alabilirsiniz: 1) Yes, he came home, 2) No, he went to school. 3) No, Ahmet came home. Sonra da o kadar “Did Ali come home?” demek için gramer kitaplarındaki alıştırmaları saatlerce yaptım ve altı üstü Ali’nin eve gelip gelmediğini (1 numaralı anlam) sormaya çalıştım ama derdimi neden anlatamadım acaba diye düşünebilirsiniz. Cevap doğru aksan kullanımında. Bu arada küçük bir not daha düşelim. Bir soruda 10 kelime var ise 9 farklı cevap alabilirsiniz.

Yazma becerisi dilden bağımsızdır. Türkçe’yi herkes bilir, yazar fakat herkes yazar olamaz. Siz de Türkçe biliyorsunuz ama üniversite sınavında Türkçe bölümündeki tüm soruları muhtemelen doğru cevaplayamadınız. Fakat yazma becerisi belli teknikler dahilinde geliştirilebilir. Usta bir yazar olduğumdan size bu becerilerimi 40 saatlik yazma dersleri yoluyla aktarabilirim. Yazma eğitimi sonucunda düşüncelerinizi daha açık ve seçik biçimde kağıda dökebilir hale geleceksiniz.

Bunlar uyguladığım teknik ve ders çeşitlerinden sadece bazıları. Mevcut öğrencilerim kendilerinde gördükleri gelişmeden çok memnunler. Öğrencilerim arasında doktorlar, mühendisler, pilotlar, genel müdürler, akademisyenler ve diğer üst düzey meslek gruplarından insanlar bulunmaktadır. Öyle ki kısa sürede hedeflerine ulaşmakta yardımcı olduğum yüzlerce insan teşekkürleri ile birlikte yeni kariyerlerine ve ya ülkelere doğru yelken açtılar. Dolayısıyla bu birikimimden yararlanma sırası artık sizde. Uyguladığım programın başarı referansları için lütfen arayınız. Mevcut durumunuzu gözden geçirip gerekli eğitim programını belirleyerek sizi de hedeflerinize ulaştırayım.

Yoğun talebiniz için çok teşekkürler. Haziran’a kadar yeni öğrenci kabul edemeyeceğim. Yeni başlayacak öğrencilerim ile Haziran’da çalışmaya başlayabileceğiz. Siz de şimdiden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Özgeçmişim ve Uzmanlık Alanlarım

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat’tan mezun olduktan sonra iki yıl bir deri firmasında dış ticaret bölümünde çalıştım. Kocaeli Üniversitesi’nden İktisat Politikası ve Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanlarında iki master tamamladım.
Amerika’da Drexel University’deki LeBow Business School’a 2007’de marketing doktorası için gittim. Eğitimim sırasında birçok ders için asistanlık yaptım. 2012 de adjunct professor olarak 1 yıl ders verdim. 6 yıl boyunca binlerce öğrenciye Marketing Strategy, Introduction to Marketing, Marketing Research, Consumer Behavior dersleri verdim. Pazarlama master tezim Türkiye’de bir dergide, doktora tezim Amerika’da yayınlandı. Amerika’da yıllarca öğretim üyeliği yaptım ve büyük bir birikim kazandım. Amerika’da fiyatlandırma, marka gücü, ve pazarlama kanalları hakkında 8 akademik makale yayınladım. Girdiğim her okula derece ile girip tam bursla okudum. Eğitim hayatım boyunca toplamda bir milyon dolara yakın burs kazandım.

Yayınlarım

Hakkımda daha fazla bilgi edinmek için yayınlarıma ve Linkedin profilime gözatabilirsiniz. Birkaç yayınımın başlıkları: (Sahibinden.com link vermeye izin vermediği için lütfen googledan aratınız.)

Math anxiety and its effects on consumers’ preference for price promotion formats
Price Drops, and Price Unfairness Perceptions
Linkedin’de Ümit Koç Ph.D. diye aratabilirsiniz.

Girdiğim Sınavlar

TOEFL´ı tek yanlış cevapla tamamladığımdan, Türkiye’deki en yüksek TOEFL puanlarından birine sahibim. TOEFL Puanım: 117/120 IBT. GMAT puanım 730/800. Dünyada ilk %3 içindeyim. Native English Speaker düzeyindeyim.

Saygılarımla,

Dr. Ümit Koç

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.


1


kişi tarafından görüntülenmiştir


https://www.sahibinden.com/407008952

Telefon numarasının gösterilmesi sırasında bir sorun oluştu.
“Numarayı Göster” linkine tıklayarak tekrar deneyebilirsiniz.

Tebrikler, artık bu ilan ve ilgili fiyat değişikliklerinden haberdar olacaksınız.

Ek olarak, ilan sahibinin ilana özel tekliflerini size de iletmesine izin verir misiniz?

İlgilenmiyorum

İzin Veriyorum

Lütfen şikayet nedeninizi belirtiniz.

Lütfen diğer ilanın numarasını giriniz:

Teşekkürler. Şikayetiniz en kısa sürede değerlendirilecektir.

Uyarı

150 TL

Favori Satıcılarıma Ekle

Favori Satıcılarımdan Çıkar

Açıklama

Özellikler

Dil

Sponsorlu Bağlantı

İlanı Paylaş

İlanınız, ilan verme kurallarına uymadığından yayınlanamamıştır


İlan Favorilerinize Eklendi

 • İlan No 
  407008952

 • İlan Tarihi
   

  10 Mayıs 2019
 • Kategori 
  Özel Ders Verenler 
 • Ders Alanı 
  Yabancı Dil 
 • Ders Yeri 

  Öğrencinin veya Öğretmenin Evi
 • Cinsiyet 

  Bay
Umit Koc

 • Cep
  0 (532) 337 38 38
  0 (532) *** ** 38