Discover Kadıköy! Reach your needs instantly!

Hotels, Bars, Restaurants, Cafes, Museums, Cinemas, Hostels … It’s all here!

Discover Kadıköy! Reach your needs instantly!

Oteller,barlar,restaurantlar,kafeler,sinemalar,magazalar,etkinlikler,muzeler,hotel,bar,cafe,cinema,malls,events,museum

Kadikoy.com sitesi yayın hayatına girmiştir. Acele edin, kayıtlarımız ücretsizdir!

Kayıt almaya başladık!
Rehberde yer almak tamamen ücretsiz hale getirilmiştir!!!
(Rehberde hemen yerinizi alın! Kadikoy.com rehberinin yayın hayatına yeni girmesinden dolayı, yıllık rehberde yer alan kullanıcılarımızın ilanlarına ücretsiz 3 ay eklenecektir. İlanlarınız sadece Türkçe kategoride ücretsiz olacak olup, eğer ingilizce çevirilerini de tarafımıza sağladığınız taktirde, İngilizce bölümünde de yayınlayacağız.)

Kayıt için tıklayın!
Promosyon süresi sona ermiştir, ilginize teşekkür ederiz.
Kadikoy.com Şehir Rehberi' ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Açılışa özel 90 günlük ücretsiz kayıt süremiz sona ermiştir. Site profesyonel yazılımcılar ve SEO uzmanları tarafından geliştirilmekte olup, amacımız, rehberimizdeki ilanları internet aramalarında ön sıralara çıkarmak, kullanıcılara en son ve güncel bilgiyi ulaştırmaktır. Bu yüzden rehberde yerinizi almak için acele edin! Aşamaları çok basit olup, tek sayfada tüm kayıt işlemlerinizi tamamlayın!

Kayıt için tıklayın!
Yazılarınız tüm kullanıcılara ulaşsın!
Söyleyecek sözleriniz, şehirle ilgili paylaşmak istedikleriniz, gözlemleriniz, analizleriniz ve yorumlarınız varsa, bunları yazıya dökmeyi seviyorsanız ve paylaşmak istiyorsanız, lütfen yazılarınızı bize gönderin. BLOG bölümünde yazılarınızı paylaşalım, tüm kullanıcılara ulaşın.

Yazılarınızı Gönderin!

Kadıköy’deki etkinliklere katılın! Kadıköy'de gerçekleştirilecek etkinlikler, adresleri, tarihleri...

  • Kadıköy tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Kuruluş tarihi olarak M.Ö. 675 yılı kabul edilir. M.Ö. 1000 yılları civarında Fenikeliler tarafından Fikirtepe’de çeşitli kaynaklarda Harhadon adıyla anılan bir ticaret kolonisi oluşturulduğu bilinmektedir. Fikirtepe’ deki ilk yerleşmenin karşısında Moda Burnu ile Yoğurtçu arasında Halkedon (Bakır Ülkesi) adıyla ikinci bir yerleşme daha oluşur. Halkedon (Kalkedon) bu dönemde Apollon Tapınağı ile ün salar. Haydarpaşa Çayırı ise Halkedonlular tarafından at yarışları için kullanılır. M.Ö. 658’de Sarayburnu’na yerleşerek Bizans şehrinin nüvesini atan Bizans, yörenin güzelliğine hayran kalır ve bu güzel yer dururken karşı tarafta (Kadıköy’de) yerleşen insanları körlükle vasıflandırarak, Kadıköy’ü “Körler Diyarı” olarak adlandırır. Bu sebeple çeşitli kaynaklarda bu adla da anılmıştır.
  • 19. yüzyılın sonlarına doğru Moda çevresinde gayrimüslim ve Levantenlerin yerleşmeye başladıkları gözlenirken, Göztepe, Erenköy, Bostancı çevresinde de II. Abdülhamid döneminin (1876-1909) önde gelen devlet görevlilerinin geniş araziler içinde köşkler yaptırdıkları görülür. Fenerbahçe’ye doğru da varlıklı Levanten ve gayrimüslimler geniş araziler satın alarak sayfiye amaçlı köşkler inşa ettirirler. 1892’de Hasanpaşa Gazhanesi’nin yapılmasıyla havagazına, 1894’te şehir suyuna kavuşan Kadıköy’e 1928’de elektrik gelir. Kadıköy’de kurulan Onuncu Belediye Dairesi’nin ilk başkanı Osman Hamdi Bey olur.
  • İstanbul’da 1860’lardaki ilk imar operasyonlarından herhangi bir pay elde edemeyen Kadıköy, 1912-1914 arasında Cemil Topuzlu’nun şehreminliği sırasındaki ikinci imar operasyonları döneminde bazı önemli imar operasyonlarına sahne olur. Bazı yol yapımı ve altyapı uygulamalarının yanı sıra Şehremini Cemil Paşa’nın şehir ve semt parkları oluşturma projesi kapsamında Kadıköy’de Kuşdili Deresi’nin kıyısında Yoğurtçu Parkı yapılır. Ayrıca İskele Meydanında bulunan ve halen kullanılan belediye binası da bu dönemde inşa edilir.

Kadikoy.com Rehberi Nedir? İstediğiniz her şeyi bulmanıza yardımcı olan, Kadıköy'ü yeniden keşfetmenizi sağlayan bir Şehir Rehberidir.

Yapmak istediklerinizi belirleyin!
Kalacak rahat bir otel mi, yemek için bir restorant mı, ziyaret etmek için bir müze mi, yoksa alışveriş yapmak için bir alışveriş merkezi mi arıyorsunuz?
Aradığınızı ve İstediğinizi bulun!
Yüzlerce ilan içerisinden arayın ve filtreleyin, incelemeleri okuyun, fotoğrafları keşfedin ve mükemmel noktayı bulun.
İnanılmaz Yerler Keşfedebilirsiniz!
İsterseniz ilanların iletişim bilgileri sayesinde direkt mekanlara ulaşın veya doğrudan site üzerinden rezervasyon yapın. Bunların hepsi Kadikoy.com sayesinde!