Engelli Öğrenciler Organik Domates Fidesi Dikti

Yalova'da, engelli öğrencileri tarıma yönlendirerek topluma kazandırmak ve meslek edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla yaşama geçirilen "Engelsiz Organik Tarım Projesi" kapsamında domates fideleri dikildi.

Yalova’da, engelli öğrencileri tarıma yönlendirerek topluma kazandırmak ve meslek edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla yaşama geçirilen “Engelsiz Organik Tarım Projesi” kapsamında domates fideleri dikildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün iki yıldır yürüttüğü proje kapsamında domates fidelerinin dikimi, Kadıköy beldesindeki Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezinin bahçesinde bulunan engelsiz organik tarım serasında gerçekleştirildi.

Engelli öğrenciler, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’la cherry çeşidi organik domates fidelerini toprakla buluşturdu.

Organik tarımı öğrenen öğrenciler, hasat ettikleri sebzeleri satarak hem okullarına gelir elde etti hem de bir sonraki dönemde dikecekleri fidelerin bedelini çıkardı.

Öğrenciler, seranın dışına ve içine 500’er fidenin dikimini gerçekleştirdi.