Günün Özeti

Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik"Türkiye ittifakını Cumhur İttifakı'nın alternatifi göstermeye çalıştılar" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazıları hemen söyleme amacımızın ne olduğu gayet açık olan Türkiye ittifakı ifademizi Cumhur İttifakı'nın alternatifi göstererek...

Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik

“Türkiye ittifakını Cumhur İttifakı’nın alternatifi göstermeye çalıştılar” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bazıları hemen söyleme amacımızın ne olduğu gayet açık olan Türkiye ittifakı ifademizi Cumhur İttifakı’nın alternatifi göstererek fitne çıkartma peyine düştü. Halbuki Cumhur İttifakı milletimizin tamamını aynı idealler etrafında buluşturma çabamızın lokomotifidir” dedi.

Henüz her konuda mutabık değiliz ama mesafe katettik.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Paraguaylı mevkidaşı ile ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

” İstanbul’da bir şeyin olmadığını hiç kimsenin iddia etmesi mümkün değil” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimlerine ilişkin, “İstanbul’da bir şeyin olmadığını hiç kimsenin iddia etmesi mümkün değildir. CHP lehine bir şeylerin olduğunu ifade edebiliriz. Sandık başında rol alanlarla, seçim kurulunda rol alan herkesle ilgili inceleme ve araştırma yapıyoruz. Peş peşe suç duyurularında bulunacağız, kaldı ki bir şekilde suç duyurularında bulunulmaya başlanmıştır” dedi.

Seçimde usulsüzlük iddialarına 32 ayrı soruşturma Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yerel seçimlerde Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir’deki sandıklarda usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin başlatılan 32 ayrı soruşturma kapsamında sandık başkanlarının da aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde görevlinin ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

Düzensiz göçmen sayısı yüzde 17,6 azaldı

İçişleri Bakanlığı, düzensiz göçle mücadele kapsamında alınan güvenlik tedbirlerinin olumlu sonuçlar verdiğini belirterek, 2019 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’ya denizlerden geçen düzensiz göçmen sayısının geçen yıla oranla yüzde 17,6 azaldığını açıkladı.

(İHA)