Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Türkiyede Geleneksel Türk Tiyatrosu Eğitimi Veren İlk Kurum!


Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Kısa adıyla MSM,İstanbul, Kadıköy’de Ziverbey mevkiinde bulunan,içeriğinde Müzik,Tiyatro vb. eğitimlerin olduğu , 1991 tarihinde açılan bir Sanat Merkezidir.

Tiyatro.Müzik ve Klasik Gitar bölümlerinde 3 yıl süresince,Yazarlık bölümünde 2 yıl ücretsiz olarak eğitim vermektedir.MSM, Kurslardan elde edilen gelirlerle etkinliklerini sürdürmektedir.Yetişkinler için Akşam Okulları,Actor Studio,Şan-vocal,Diksiyon,Dublaj,Çocuklar için, hafta sonu kış ve yaz okulları mevcuttur.

EĞİTİM

Türkiye’de Geleneksel Türk Tiyatrosu eğitimi veren ilk kurumdur.Meddah,Karagöz ve Orta Oyunu oyunculuk eğitiminde önemli bir yer tutar.Eğitim Sahne ağırlıklıdır ama yeterli derecede kuramsal derslerle de nitelikli sanatçı yetiştirme yolunu benimsemiştir.Tüm Bölümler için, her yıl 1 Ekimde Yetenek sınavı yapılır ,bu sınavda başarılı olan öğrenciler,ücretsiz eğitim görmeye hak kazanırlar.İlk sene Hazırlık sınıfı sonunda yapılan Final sınavında başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa kabul edilir.Türkiyede ücretsiz konservatuvar eğitimi veren tek kurumdur.2005 senesinde Kadıköy Bahariyede MSM sahnesi açılmıştır.Okulun tüm aktiviteleri sahnesinde sergilenmektedir.

Değerlendir ve yorumunu yaz.

Fahrettin Kerim Gökay Cad. 48
34724 İstanbul TR
Yol Tarifi Al