Alacakaranlık DERGİ Koleksiyoner Festivali

Korku Sineması Etkinliği!


Alacakaranlık DERGİ Koleksiyoner Festivali

Temmuz ayında 4. sayısı ile okuyucu karşısına çıkan Alacakaranlık, son yıllarda ülkemizde de niteliksel ve niceliksel olarak gözle görülür bir artış yakalayan korku sineması üzerine bir dizi etkinlik planlamaktadır.

22 Temmuz 2017 tarihinde Kadıköy Moda Idea’da saat 16.00’da kapılarını aralayacak olan etkinlik, çeşitli stantların yanında, birçok değerli etkinliğe de yer verecek.

16.00’da başlayacak olan etkinlikte 25 farklı standda, nitelikli koleksiyon ürünlerine yer verilecektir. Bu ürünler arasında VHS, DVD, lobi kartları, sinema afişleri, çizgi roman, figür, plak vb. olacaktır.

18.00’da düzenlenecek olan Çizim Atölyesi’nde ise Alacakaranlık çizerleri uygulamalı bir workshop ile etkinliğe renk katacaklar.
22.00’da ise gecenin finali Amerikan korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden John Carpenter’ın unutulmaz filmlerinden “The Fog” (1980) filminin gösterimi yapılacak. Geçmişe bağlı olarak açık hava sineması kültürüne uygunluğu, konu ve tematik olarak bireysel korkulardan ziyade toplumsal korkulara hitap etmesi ve sonuç olarak etkinlik kapsamında bir topluluk tarafından izlenecek olması da bu filmi benzersiz kılmaktadır.

Film programının oluşturulması ve takas pazarının organize edilmesi için ekibimiz uzun süredir çalışmakta, bu sürecin çıktısı olan Alacakaranlık Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi etkinliği ise açık hava gösterim kültürünü ve korku sinemasını bir araya getirmeyi tasarlamaktadır. Böylece korku sinemasına olan ilginin arttırılması ve sinema kültürüne destek olunması amaçlanmaktadır.

Kadıköy’ün geniş kültür kataloğuna eşsiz bir katkı sağlayacak ve ortak ilgi alanlarına sahip farklı grupların geniş katılımıyla gerçekleşecek bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ETKİNLİK PROGRAMI

• 16.00 – 21.30: Koleksiyoner Festivali

Film arşivcileri, çizgi romancılar ve figür koleksiyonerlerini buluşturacak olan takas pazarı, çok sayıda materyalin sunum, paylaşım ve döngüsünü sağlayacak.

• 18.00 – 21.30: Çizim Atölyesi

Alacakaranlık’ın 2017 Nisan-Temmuz sayılarında çizer olarak katkılarını sunan isimlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan atölye, katılımcıların, derginin ve etkinliğin içeriğine yönelik üretim sürecine dahil olma serüvenini oluşturacak.

• 22.00 – 00.00: “The Fog” Film Gösterimi ve Kapanış

“The Fog” filminin yönetmeni John Carpenter, Amerikan korku sinemasının en önemli yönetmenlerinden birisidir. Kendisi aynı zamanda slasher alt türünün de yaratıcısı konumundadır.

Önemli filmlerinin başında Halloween (1978) gelmekle birlikte gerek 80’ler konseptine ve etkileyici atmosferini yansıtmasıyla gerekse VHS kültürüne retro bir atıfta bulunmasından dolayı “The Fog”un etkinlikte yer alması önem arz etmektedir.

Adres: Kadıköy Belediyesi Moda Idea
Küçük Moda Burnu Sok. No:1
Caferağa Mah., İstanbul

Tel: 0535 825 82 11

Web: www.alacakaranlikdergi.com
Twitter: twitter.com/alacakaranlikd
E-Mail: [email protected] m
Instagram: instagram.com/ alacakaranlikdergi
Facebook: facebook.com/ alacakaranlikdergi

Değerlendir ve yorumunu yaz.

KÜÇÜK MODA BURNU SOK. 1
34710 İstanbul TR
Yol Tarifi Al
16:00 - 0:00