Craft Oyunculuk Atölyesi

'Oyun Oynama' Ruhunun Korunması Gerektiğine İnananların Adresi!


CRAFT, eğitmenlerinin Sanford Meisner, Uta Hagen, Eric Morris teknikleri üzerine aldıkları eğitimleri kendi deneyimleriyle birleştirerek oyuncu ve oyuncu adaylarına aktardıkları bir atölyedir.

Hedefi, temel oyunculuk atölyesinin yanı sıra dans, müzik, metin analizi, film analizi, kamera önü oyunculuğu, dramaturji ve diksiyon atölyeleriyle öğrencilerinin yaratıcı üretimlerini artırmak ve yeteneklerini desteklemektir. Bunu yaparken de ‘oyun oynama’ ruhunun korunması gerektiğine inanır.

Ayrıca, bünyesindeki CRAFT AJANS sistemi sayesinde öğrencilerinin iş deneyimlerini atölye çalışmaları süresince desteklemeyi amaçlar.

ATÖLYE CRAFT’ın amacı; herhangi bir performans için, sahne üzerinde veya kamera karşısında oyuncunun kendi malzemesini en verimli şekilde kullanmasını sağlamaktır. Alacağı riskler ve karar verme mekanizmasını geliştirerek enstrümanı olan beden, ruh ve beynini eğitmek, üretici ve yaratıcı sürece hazır hale getirmektir. Biz de kurduğumuz bu atölye ortamı ve devam eden derslerimiz sayesinde oyuncu ve oyuncu adaylarına sürekli devam edebilecekleri ve destek alabilecekleri bir çalışma alanı sunuyoruz…

“Oyunculuk eğitimi bir döngüdür, oyuncu konservatuar eğitimi sırasında karşılaştığı tüm problemlerle, profesyonel hayatı sırasında tekrar tekrar karşılaşabilir. Önemli olan karşılaştığı bu problemleri nasıl çözeceğini bilmesidir.”

– Janis Powell, Yönetmen/Eğitmen

Değerlendir ve yorumunu yaz.

Şefik Bey Sokak 17
34724 İstanbul TR
Yol Tarifi Al