İdea Kadıköy

Kadıköy Belediyesi'nden Herkese Açık Ortak Çalışma Alanı


Kadıköy Belediyesi İDEA, Kadıköy’de birlikte çalışma ve paylaşma ortamı yaratmak hedefiyle yola çıkarak, bünyesindeki farklı alanlar ve işlevler yoluyla kullanıcılarına ortak bir alan sunar.

İDEA bünyesinde yer alan İŞLİK, farklı mesleki alanlardan gelen kayıtlı kullanıcılarına belirli ücret sınırları içerisinde haftanın her günü çalışma alanı, toplantı odası, baskı hizmetleri ve yüksek hızlı internet gibi imkanlar sunar. Aynı katta yer almakta olan çocuk alanı, İŞLİK’te çalışmakta olan çocuk sahibi kullanıcılara hizmet eder.

Bahçeye açılan kattaki DERSLİK alanı, çalışma gruplarının, öğrencilerin ve çalışma alanı arayışında olan tüm yurttaşların kullanımına açıktır. Ücretsiz kullanıma açık olan alan, aynı zamanda ETKİNLİK kısmına da ev sahipliği yapar.

ETKİNLİK alanları iki ana salondan oluşmakta olup, kullanımları esnektir. İki salonda toplam 80 kişilik bir toplantı alanı sunan ETKİNLİK alanları, genel olarak ücrete tabi olmakla birlikte “sosyal fayda odaklı çalışan” dernek ve inisiyatiflere ücretsiz hizmet sunarak sivil toplum odaklı çalışmaları destekler.

En alt katta yer alan AŞLIK, geniş bir mutfak alanını kapsar. Bu alanda farklı işbirlikleri ile gerçekleştirilecek olan mutfak sanatları eğitimleri, sertifika odaklı çalışmalarla katılımcılarının mesleki gelişimlerine katkı sunmayı hedefler. AŞLIK, benzeri atölye çalışmaları gerçekleştirme amacındaki benzeri kurum ve kuruluşlarla da işbirliğine açık olarak çalışır.

Geniş bir manzaraya hakim olan bahçe alanı, hem İDEA Kafe’nin hizmeti, hem de dönemsel olarak gerçekleştirilecek farklı açık hava etkinlikleriyle de desteklenerek sürekli canlı olan bir sosyal ortam sunmayı amaçlar.

Kadıköy Belediyesi İDEA’da siz de yer almak istiyorsanız, mekanı ziyaret ederek bilgi alabilir veya alttaki iletişim bilgileri üzerinden temasa geçebilirsiniz.