Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Herkes İçin Her Yerde Eğitim!


Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi – Vizyon

Yetişkin eğitimi bir lüks ya da insan yaşamının kısa bir dönemi ile ilgili olarak değil ulusal gereklilik ve vatandaş olmanın ayrılmaz bir parçası olarak, hem evrensel hem de yaşam boyu süren bir olay olarak görülmelidir. İyi desteklenen ulusal çapta bir yetişkin eğitimi tüm çağdaş toplumlarda sosyal, ekonomik, kültürel nedenlerle ana politika gereği haline gelmiştir.
Dinamik bir yetişkin eğitimi; özetle “HERKES İÇİN HER YERDE EĞİTİM” düşüncesinden yola çıkılarak kişinin günlük yaşamını kolaylaştırmanın yanı sıra bilgi ve beceri kazandıran bir eğitim olmalıdır.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi – Misyon

Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi kurulduğu günden bu yana her yıl artan kurs ve kursiyer sayısı ile çağdaş gelişmeyi iyi yorumlayan, ulusal onurumuzu her alanda ön plana çıkaran Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ ün izinde milli, çağdaş bir eğitim politikası izlemiş, binlerce genci meslek sahibi ederek, tüketici olmaktan kurtarıp, üretici olmaya yönlendirmiş ayrıca boş zamanlarını iyi değerlendirerek her zaman laik, demokratik, çağdaş bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

FİZİKİ DURUM RAPORU
Merkezimizde 30 derslik, 1 Spor Salonu(500 m2), 545 Seyirci kapasiteli Tiyatro Salonu, 1 Kütüphane, 5 İdare Odası, 2 Büro bulunmakta olup, işbirlikleri ile farklı kurumlarda açılan 370 kursumuz bulunmaktadır.

KURUMDA BULUNAN ATÖLYELER

Müzik Atölyesi

Resim Atölyesi

Cam Atölyesi ( Kumlama, Yaldızlama, Desenleme )

Giyim Atölyesi

Bilgisayar Atölyesi

El Sanatları Atölyesi

Gümüş Telkari Atölyesi

Seramik Atölyesi

Cilt Bakımı ve Makyaj Atölyesi

Masaj Atölyesi

Ahşap Yakma Atölyesi

Başarılar

Türk Halk Dansları ; Dünya İkincisi 2000
Kafkas Halk Dansları ; Türkiye İkincisi 2009
Silivri Yöresi Halk Oyunları ; Bölge Birincisi 1999
Fethiye Yöresi Halk Oyunları ; İstanbul İkincisi 2008

Türk Halk Müziği Koro ; Türkiye Birincisi 2007
Solo saz ; Türkiye Birincisi 2007
Solo ses ; Türkiye Birincisi 2007
En iyi koro şefi; 2007

El Nakışları ; Türkiye Birincisi 2009
El Nakışları ; Türkiye Üçüncüsü 2010

 

to connectAn icon for "connect" from the Blueprint series on to [icon]. Downloaded from http://www.toicon.com/icons/blueprint_connect by 93.142.71.105 on 2017-06-06. Licensed CC-BY, see http://toicon.com/license/ for details. image/svg+xmlShannon E Thomashttp://www.toicon.com/icons/blueprint_connect