Dha İstanbul Bülteni – 2

KUMAR oynatarak vatandaşların zaaflarından faydalanıp kendilerine borçlandıran suç örgütüne İstanbul'un da aralarında bulunduğu 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

KUMAR oynatarak vatandaşların zaaflarından faydalanıp kendilerine borçlandıran suç örgütüne İstanbul’un da aralarında bulunduğu 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 10 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında haksız ekonomik çıkar sağladığı iddia edilen şüphelilerin yakalanması için polis ekiplerine talimat verdi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışmalarda M.B. liderliğindeki şüphelilerin örgüt faaliyeti olarak kumarhane işlettikleri tespit edildi.

ZAAFTAN FAYDALANIP KUMARHANEYE ÇEKİYORLAR

Şüphelilerin, kumar oynayan kişileri zaaflarından faydalanarak kumarhaneye getirttirdikleri belirlendi. Bu kişilerin önce para, menkul ve gayrimenkullerini kumar oynatarak aldıkları ve kendilerine zorla senet imzalattıklarını tespit edildi.

ŞAFAK VAKTİ 6 İLDE BASKIN DÜZENLENDİ

Sabah 05.00 sıralarında şüphelilerin bulunduğu İstanbul, Mardin, Tokat, Diyarbakır, Konya ve Muğla’da eş zamanlı operasyon düzenledi. 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 12 av tüfeği fişeği, 1 rulet tekeri, çok sayıda poker pulu, 3 boş senet, çok sayıda tapu fotokopisi, kumar tahsilatının yapıldığına dair notların tutulduğu iki ayrı defter ele geçirildi.

EMNİYETTE SORGULANACAKLAR

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak için Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Görüntü dökümü:

——————

-(POLİS KAMERASI)

-Operasyondan görüntüler

-Polislerin evde arama yapmaları

-Evde bulunan malzemeler

-Genel ve detayla

==================================

 (ÖZEL)

9- TRAFİKTE MOTOSİKLETLE 8 BÜYÜK KOLİ TAŞIDI… O ANLAR KAMERADA

Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ/İSTANBUL DHA

D-100 Karayolu Maltepe mevkiinde bir motosiklet sürücüsünün arkasında taşıdığı 8 büyük koli ile ilerlemesi dikkat çekti.

Kadıköy istikametinde saat 20.00 sıralarında  34 MM 7715 plakalı motosiklet sürücüsünün tehlikeli yolculuğu arkasındaki bir araçta bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Çekilen görüntülerde motosiklet sürücüsü motosikletin arka selesine iple bağladığı paketlerle D-100 Karayolu’nda ilerliyor. Bir otomobil sürücüsünün motosiklet sürücüsüne yanına giderek “Tehlikeli değil mi böyle?” diye seslenmesi üzerine motosiklet sürücüsünün el işaret ile gayet güzel ifadesi yapıyor. Trafikte hem kendini hem de trafikteki diğer sürücüleri tehlikeye atan sürücü daha sonra gözden kayboluyor.

Görüntü dökümü:

——————–

-Motosikletin D-100 Karayolunda ilerlemesi

-Motosiklete bağladığı paketlerden görüntü

-Görüntüyü çeken sürücü ile motosiklet sürücüsüyle konuşması

-Genel ve detaylar

====================================== – İstanbul