DOKTORALI ÖĞRETMENDEN KONUŞMA ODAKLI İNGİLİZCE DERSLERİ

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.

Favori Aramanız Bulunmamaktadır

Son gezdiğiniz ilanlar listeniz boş.

Size ilan önerilebilmesi için yeteri kadar ilan bakma geçmişiniz bulunmamaktadır.

Bu kategoride yayınlanmakta olan ilanların açıklama ya da görsellerinde 18 yaş altı kişilere uygun olmayan içerikler mevcut olabilir. Görüntülemek istediğiniz kategoride yayınlanan ilanların sorumluluğu ilan sahiplerine aittir, sahibinden.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 18 yaş altı kişilerin girmesi yasaktır.

18 yaş ve üzerindeyim, sorumluluğu kabul ediyorum.

Vazgeç
Onaylıyorum

Ekleyeceğin Listeyi Seç

İlan Favori Listenize Eklendi

İlanın Yayınlandığı
Fiyat

Favoriye Eklendiğindeki Fiyat

İlanın Şu Anki
Fiyatı

İlan ile İlgili Şikayetim Var

Üyelik Tarihi
Şubat 2016

Vazgeç

ercumentyasar isimli favori satıcınızı silmek istediğinizden emin misiniz?

Vazgeç

Güvenli E-Ticaret ile satılan ürünlerin satıcılarına sadece Bireysel Üyeler mesaj atabilir.

Ürün sahibine mesaj atmak için lütfen bireysel üyeliğiniz ile giriş yapın.

KISA KİŞİSEL BİLGİ

Beylikdüzü Yakuplu mahallesinde Hasırcılar AVM arkasında Haramidere metrobüs durağına 5-6 dakikalık yürüme mesafesinde (yaklaşık 450-500 metre) oturuyorum. Evliyim ve iki çocuğum var. 2012-2014 yılları arasında İngilizce öğretmenliği yaptım. 2014-2017 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde öğretim görevlisi olarak İngilizce dersleri verdim. 2017-2018 döneminde Bahçeşehir Koleji Beylikdüzü kampüsünde İngilizce öğretmeni olarak çalıştım. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi aldım. Şu an İstanbul Aydın Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde doktora yapıyorum. Tez yazma dönemindeyim. Yayınlanmış makalelerim var. 5 Kasım 2017 tarihli YÖKDİL sınavından 95 aldım. Evimin bir odasını kütüphane ve home-ofis olarak kullanıyorum. İlandaki fotoğraflara bakarak ders ortamını ana hatlarıyla görebilirsiniz. Bayan öğrenci arkadaşlar metrobüs hattı çok yakın olduğu için ulaşım noktasında hiçbir endişe duymadan gelip gidebilmekteler. Akşam derslerinin sonunda, ihtiyaç duyulması halinde müsait olma durumuna bağlı olarak ben ya da eşim kendilerini metrobüs hattına kadar yolcu edebiliyoruz. Araç ya da motorla gelen öğrenci arkadaşlar sitenin otoparkına ya da park sorunu olmayan ana cadde üzerine park edebildikleri için park sorunu yaşanmıyor. Derste olduğum için meşgule aldığım ya da cevap yazamadığım arkadaşlara müsait olduğumda mümkün olduğunca kısa sürede dönüyorum. İlana ait konum doğru işaretlenmiştir.

GENEL HATLARIYLA ÜCRETSİZ TANITIM DERSİ VE SEVİYE TESPİTİ

İlk derste, 30 dakikalık bir yazılı sınav ve 10 dakikalık bir sözlü sınav yapılarak seviye ve ihtiyaç belirlenip takip edilecek materyal ve format konuşulduğu için ilk ders ücretsizdir. Takip edilecek kitap, video ve dizi gibi materyalleri ücretsiz derste detaylı olarak tanıtıyorum. Cep telefonuna indirilecek sözlük ve varsa uygulama ya da uygulamalar hakkında bilgi veriyorum. Konuşma odaklı ya da sınav odaklı formatlardan birini seçip dijital ders materyalini bir USB bellek içinde öğrenciye veriyorum.

KONUŞMA ODAKLI FORMAT

Konuşma odaklı formatta dersin tamamı karşılıklı konuşma ve öğrenciye cümle kurdurma esasına dayandığı için ders içinde gramer konusu anlatmıyorum. Dersin tamamını öğrenilen konuların pratiğine ayırabilmek adına gramer videoları evde/ofiste izleniyor. Kelime öğrenme kartları dil bilgisinin ve kelime bilgisinin eş zamanlı olarak gelişmesini sağlıyor. Kelime öğrenme kartları toplam 3000 kelimeden oluşmaktadır. Kurs sona erdiğinde, öğrencinin İngilizce konuşma yeteneğinin körelmemesi adına kendisine yaklaşık 300 GB civarı İngilizce video, dizi, film, hikaye vs içeren sesli, görüntülü ve alt yazılı dijital materyal veriyorum. Konuşma odaklı format iki kurdan oluşmaktadır:

70 VİDEOLUK KUR

Toplamda 70 video (takviye videoları hariç) haftada iki gün ikişer saatlik dersler ile 72 saat (18 hafta) sürüyor. Motivasyonu yüksek düzenli çalışan öğrenciler bu kuru 50 saat civarı bir sürede bitirebilmektedir. Üç istasyondan oluşan bu kurda öğrenci üç kere seviye atlıyor. Gerekli emeği harcayan ortalama bir öğrenci üçüncü istasyonun sonunda günlük hayatta akıcı şekilde konuşabilir duruma gelebiliyor. Bu paket passive voice, reported speech, if clauses, relative clauses vs gibi ileri seviye gramer yapıları hariç bütün İngilizce gramer konularını içermektedir. İngilizce konuşmak isteyen havalimanı çalışanları, özel sektör yöneticileri ve yurt dışına çıkan işverenler için çok uygundur. 70 Videoluk Kur bittiğinde özellikle akademik materyalde karşımıza çıkan ileri seviye konuları da öğrenmek isteyenler 30 Videoluk Kur ile devam edebilirler.

30 VİDEOLUK KUR

70 Videoluk Kur içinde olmayan ileri seviye gramer konularını içerir. 30 video (takviye videoları hariç) haftada iki gün ikişer saatlik derslerle 48 saat (12 hafta) sürüyor. Motivasyonu yüksek düzenli çalışan öğrenciler bu kuru 30 saat civarı bir sürede bitirebilmektedir. Gerekli emeği harcayan ortalama bir öğrenci günlük hayatta akıcı konuşabilir duruma geldiği gibi passive voice, reported speech, if clauses, relative clauses vs gibi ileri seviye yapıları da kullanabilir duruma gelebiliyor. Bu paket İngilizce bütün gramer konularını içermektedir. IELTS ve TOEFL gibi üst düzey sınavlar için bu konular alınmalı.

SINAV ODAKLI FORMAT

Sınava ve elde bulunan süreye bağlı olarak gerekli gramer, kelime bilgisi, okuma metinleri, dinleme parçaları ve sorular yardımıyla öğrencinin elde edebileceği en yüksek notu aldırabilmek adına sınav merkezli bir yöntem izliyorum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri genellikle ders takviyesi, sınav hazırlığı ya da ödev-proje yardımı istedikleri için bu öğrenci grubu ile ihtiyaca göre değişen formatlar takip ediyorum.

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

İngilizce Konuşma Kulübü iyi seviyede gramer bilgisi olan fakat konuşamayan ya da akıcı konuşamayan öğrencilere yöneliktir. 30 dakika süren yazılı gramer sınavı ve 10 dakika süren sözlü sınav sonucunda gramer seviyesi B1 ya da B2 çıkan öğrenciler konuşma derslerine katılarak İngilizce pratik yapabilirler. Öğrenci bir ya da birden fazla gün katılabilmektedir. Seviye tespit sınavı ücretsizdir. Öğrenci kendisine önceden verilen video, dizi ya da filmi evde/ofiste izlemekte ve derste İngilizce cümleler kurarak söz konusu dizi ya da film üzerine İngilizce konuşmaktadır. Öğrencinin yaptığı hatalar düzeltilerek kendisine alternatif kelime ya da cümleler gösterilmektedir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde gündelik konular, bir kısa video ya da bir fotoğraf üzerine konuşma pratiği de yapılmaktadır. Kelime bilgisini geliştirmek adına öğrenciye kelime kartları ya da kelime videoları verilmekte ve düzenli olarak takip edilmektedir. Eksik olduğu fark edilen gramer konuları için evde/ofiste izlenmek üzere gramer videoları verilmektedir. Ayrıca öğrencinin aksanını geliştirmesi adına kendisine beşer dakikalık 75 adet İngilizce kısa video verilmektedir. Bu kısa videolar evde/ofiste/cep telefonunda izlendikçe öğrenci İngilizce kelimeleri daha doğru ve akıcı şekilde telaffuz edebilmektedir. DYNED-IELTS-TOEFL gibi sınavlara yönelik ya da iş mülakatına hazırlanmak amacıyla sadece konuşma dersleri almak isteyen öğrenciler kendilerine en uygun saatlerde konuşma pratiği yapabilirler. Öğrenciler arasında dersin ritmini bozacak oranda seviye farkı olmaması şartıyla, iki kişi olunması halinde saat ücretinde indirim yapılmaktadır. Ulaşım problemi yaşayan öğrenciler Skype üzerinden aynı formatta birebir konuşma pratiği yapabilmektedir.

WRITING DERSLERİ

IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavlar için ya da yüksek lisans yapmak amacıyla essay yazma becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler yüz yüze ya da Skype üzerinden yapılan derslerde akademik essay yazımı dersleri alabilmektedir. Akademik makale yazmak için bilinmesi gereken MLA ya da APA gibi temel essay yazım formatlarına yönelik eğitim de alınabilmektedir. İlk derste seviye tespiti yapılmakta, ders materyali tanıtılmakta ve yol haritası belirlenmektedir. Dolayısıyla ilk ders ücretsizdir. Temel kuralları ve formatı içeren fotokopi metinleri, pdf ders materyalini ve videoları tanıtım dersinden sonra öğrenciye veriyorum. İlk birkaç derste essay formatı ve akademik yazım kuralları hakkında bazı temel bilgiler aktarıyorum ve öğrenciyle birlikte örnek bir ya da iki essay yazıyorum. Öğrenci, temel bilgileri edindikten sonra her ders için bir adet essay yazmaya başlıyor. Öğrencinin yazdığı essayi yüz yüze derste ya da Skype üzerinden yapılan derste detaylı olarak analiz ediyorum. Yapılan hataları göstererek gerekli düzeltmeleri yapıyorum. Word programının Track Changes özelliğini kullanarak ya da el yazısıyla metnin kenarlarına notlar düşüyorum. Açıklanması gereken gramer ve kelime hatalarını detaylı olarak açıklıyorum. Öğrenci mesafe aldıkça yazılması gereken kelime sayısı kademeli olarak artıyor. IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavların istediği essay formatları arasında bazı farklılıklar olduğu için hangi sınav olduğuna bağlı olarak sınavın resmi sitesinde yayımlanmış örnek essay soruları ve yayın evlerinin hazırladığı benzer essay soruları üzerinden giderek sınav merkezli bir format takip ediyorum. Öğrenciden öğrenciye ve sınavdan sınava farklılık göstermesine rağmen yaklaşık 15-20 essay yazıldığında ortalama bir öğrenci az hatalı essay yazabilir duruma gelebilmektedir.

Kendim de bir tüketici olduğum için, öğrencinin memnun kalmaması halinde dersleri kolaylıkla bırakabilmesi adına toplu peşin ödeme kabul etmiyorum

Konuşma odaklı sistem ikişer saatlik dersler üzerine kuruludur ve her buluşma için ücretlendirme şu şekildedir:

1 KİŞİ 2 SAAT (55 DAKİKA DERS+10 DAKİKA ARA+55 DAKİKA DERS)=150 TL

2 KİŞİ 2 SAAT (55 DAKİKA DERS+10 DAKİKA ARA+55 DAKİKA DERS)= 225 TL

SKYPE ÜZERİNDEN: 1 KİŞİ 2 SAAT (45 DAKİKA DERS+10 DAKİKA ARA+45 DAKİKA DERS) =100 TL

ÖĞRENCİNİN EVİNE GİTMEM HALİNDE: 1 KİŞİ 2 SAAT (50 DAKİKA DERS+10 ARA+50 DAKİKA DERS)= 200 TL 

Doktora tezi yazmakta olduğum için mümkün olduğunca fazla süre evde kalabilmek adına makul/sürdürülebilir bir ders ücreti uygulamaya çalışıyorum. Hayatını birkaç aylığına İngilizce merkezli olarak organize edip sistemli bir çalışmayla İngilizce konuşabilir duruma gelmek isteyen arkadaşlara, konuşma odaklı sistemin ne kadar verimli olduğunu görmeleri adına ücretsiz tanıtım dersinde, materyali ve formatı yakından görmelerini tavsiye ederim. ​

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.


1


kişi tarafından görüntülenmiştir


https://www.sahibinden.com/352703901

Telefon numarasının gösterilmesi sırasında bir sorun oluştu.
“Numarayı Göster” linkine tıklayarak tekrar deneyebilirsiniz.

Tebrikler, artık bu ilan ve ilgili fiyat değişikliklerinden haberdar olacaksınız.

Ek olarak, ilan sahibinin ilana özel tekliflerini size de iletmesine izin verir misiniz?

İlgilenmiyorum

İzin Veriyorum

Lütfen şikayet nedeninizi belirtiniz.

Lütfen diğer ilanın numarasını giriniz:

Teşekkürler. Şikayetiniz en kısa sürede değerlendirilecektir.

Uyarı

75 TL


İlan yayınlandıktan sonra fiyat değişikliği olmamıştır.


Favoriye eklendikten sonra fiyat değişikliği olmamıştır.

Tüm Fiyat Değişimlerini Gör

Favori Satıcılarıma Ekle

Favori Satıcılarımdan Çıkar

Açıklama

Özellikler

Dil

Sponsorlu Bağlantı

İlanı Paylaş

İlanınız, ilan verme kurallarına uymadığından yayınlanamamıştır


İlan Favorilerinize Eklendi

 • İlan No 
  352703901

 • İlan Tarihi
   

  22 Mayıs 2019
 • Kategori 
  Özel Ders Verenler 
 • Ders Alanı 
  Yabancı Dil 
 • Ders Yeri 

  Öğrencinin veya Öğretmenin Evi
 • Cinsiyet 

  Bay
Ercüment Yaşar

 • Cep
  0 (554) 426 83 65
  0 (554) *** ** 65