Walter’s Coffee Roastery

Kadıköy'de Sıradışı Bir Mekan!


Walter’s Coffee Roastery

İstanbul’da dünyanın ilk Breaking Bad temalı kafesi

Girişimci Deniz Kosan, Mart 29, 2015’de Moda, Kadıköy’de dünyanın ilk kahve laboratuvarını açtı. En beğendiği dizi olan Breaking Bad’in konseptine göre dizayn ettiği kafesinin ismi Walter’s Coffee Roastery. Moda’da Caferağa Mahallesindeki kafe dünyanın ilk Breaking Bad temalı kafesi unvanına sahip oldu.

Deniz Kosan, yiyecek içecek endüstrisinde orijinal bir eksikliğin farkına vardığında bir kimya laboratuvarını baz alarak bir kahve dükkanı açmayı planlar. Kafesinin ismini de, tasarımını da ekranların sevilen yabancı dizisi Breaking Bad’in baş kahramanından alır; Walter’s Coffee.

Kafenin, logo, dizi ismi veya reklam amaçlı araçlarını kullanmaya yasal olarak yetkisi yok. Fakat her Breaking Bad takipçisinin sevdiği, alakadar eşyalar kafede bulunmakta.

5 sezon boyunca izleyicilerini ekran başına kilitleyen Breaking Bad, kanser olduğunu öğrenen bir kimya öğretmeninin, ailesine kendisi öldükten sonra çocuğunun geleceği için para bırakma amaçlı uyuşturucu işine girişini anlatıyor.

Kafenin kurulum hikayesi kurucusu Deniz Kosan ve kuzenleri arasındaki şakalaşmalardan ortaya çıkmış. Mart ayında açılan kafeye yerli ve yabancıların ilgisi büyük. Ayrıca yabancı medyada da İstanbul’da Breaking Bad temalı kafe ünvanı ile yer almış haberleri mevcut.

Buzzfeed’e verdiği röportajında Alman asıllı Kosan, kafesini başlarda Brooklyn’de açmayı planladığını söylüyor fakat yatırımcısı işten vazgeçince Türkiye’de açmaya karar vermiş.

Kafenin aldığı tepkilerden memnun kalan Kosan, ilerki yıllarda Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve Amerika’da da işini genişletmek istiyor. Tasarımında kullanılan dekorasyonlarda dizinin yasal haklarını ihmal etmemeye özen gösterdiğini belirten Kosan sadece dizi ile alakalı eşyaları kullanıyor.

Ücretsiz Wifi hizmeti olan kafenin hem açık hem de kapalı alanda oturma yeri mevcut. Fakat sabah 10.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında çalışan kafenin ev servisi yok.

Duvarında dev bir periyodik cetvel bulunan kafenin tasarımı ziyaretçilerinin fikrine göre ferah, iç açıcı ve çalışmaya çok uygun. Kafede bardak yerine kullanılan deney tüpleri de ziyaretçilerini etkileyen ayrıntılardan.

 

Değerlendir ve yorumunu yaz.

Bademaltı Sokak 21
34710 İstanbul TR
Yol Tarifi Al
10.00-223.00