Like-native Uzman Eğitmenle IELTS, TOEFL ve Speaking Dersleri

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.

Favori Aramanız Bulunmamaktadır

Son gezdiğiniz ilanlar listeniz boş.

Size ilan önerilebilmesi için yeteri kadar ilan bakma geçmişiniz bulunmamaktadır.

Bu kategoride yayınlanmakta olan ilanların açıklama ya da görsellerinde 18 yaş altı kişilere uygun olmayan içerikler mevcut olabilir. Görüntülemek istediğiniz kategoride yayınlanan ilanların sorumluluğu ilan sahiplerine aittir, sahibinden.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 18 yaş altı kişilerin girmesi yasaktır.

18 yaş ve üzerindeyim, sorumluluğu kabul ediyorum.

Vazgeç
Onaylıyorum

Ekleyeceğin Listeyi Seç

İlan Favori Listenize Eklendi

İlanın Yayınlandığı
Fiyat

Favoriye Eklendiğindeki Fiyat

İlanın Şu Anki
Fiyatı

İlan ile İlgili Şikayetim Var

Üyelik Tarihi
Aralık 2018

Vazgeç

casarp9 isimli favori satıcınızı silmek istediğinizden emin misiniz?

Vazgeç

Güvenli E-Ticaret ile satılan ürünlerin satıcılarına sadece Bireysel Üyeler mesaj atabilir.

Ürün sahibine mesaj atmak için lütfen bireysel üyeliğiniz ile giriş yapın.

IELTS ve TOEFL Sınavlarına En İyi Şekilde Hazırlanın

Adım Can Sarp.  Uluslararası geçerliliği olan ve uzman öğretici olduğunu gösteren TESOL belgesi sahibi, uzun yıllar boyunca İngilizcenin konuşulduğu ülkelerde yaşamış ve çalışmış, anadil rahatlığıyla ve Amerikan aksanıyla konuşan, “like-native” profesyonel İngilizce eğitmeniyim.  Türkiye’de İngilizce öğrenenlerin en zayıf oldukları “speaking” ve “writing” alanlarında en yetkin eğitmenlerden biri olduğumu düşünüyorum.  Halihazırda yoğun bir şekilde speaking, writing, IELTS ve TOEFL dersleri veriyorum.  Aşağıdaki ayrıntılı notların hepsini okuduktan sonra, benimle WhatsApp üzerinden ya da buradan mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Hakkımda

TESOL sertifikası sahibi uzman eğitmenim.  Hayatımın önemli bir bölümünü yurtdışında geçirdim.  Son olarak ABD’de yaşadım ve Amerikalılarla birlikte çalıştım.  Amerikan aksanıyla, anadil rahatlığıyla ve akıcı İngilizce konuşuyorum.  Resmi İngilizceye, konuşma ve yazı diline hakimim.

Özel derslere ilave olarak, İngilizce ile ilgili bilgilendirici ve yönlendirici 120’yi aşkın makalemi kendime ait internet sitemde yayınladım.  26 yıldır İngilizce ile gerek eğitim ve iş hayatında gerekse günlük yaşantısında iç içe birisi olarak, yüzlerce kitaptan ve yurt dışındaki tecrübelerimden edindiğim bilgileri hem söz konusu sitede hem de özel derslerle paylaşıyorum.

Sevecen ve kendinden emin bir yapım vardır.  Derslerde öğrencilerle iletişimim ve onları doğruya yönlendirme kabiliyetim yüksek seviyededir.

IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanmak için geç kalmayın

IELTS ve TOEFL sınavları, İngilizcenin dört temel becerisini ölçmeyi amaçlayan son derece iyi tasarlanmış sınavlardır.  YDS ve YÖKDİL gibi sadece şıklı soruların bulunduğu test sınavlarından farklı olduklarından, disiplinli bir çalışmayı ve profesyonel yönlendirmeyi gerektirirler.  Bu sınavlara hazırlanırken, sınavın özellikle writing ve speaking bölümleri için gerçekten yetkin bir eğitmenden etkili geri dönütler alınması zorunludur.  Uygun bir çalışma yöntemiyle ve akıllı bir yönlendirmeyle üstesinden gelinebilecek sınavlar olmakla birlikte, hazırlanma sürecini ertelememeniz ve bir an önce çalışmaya koyulmanız en akıllıca strateji olacaktır.

Neden “native” yerine “like-native” birisinden ders almalıyım?

Native speaker”, anadili İngilizce olan veya öyle olmasa bile erken çocukluğundan itibaren ailesinde ya da çevresinde doğal ve gerçek İngilizce konuşulması nedeniyle İngilizceyi ilk çocukluğunda anadil olarak edinmiş kişilere denir.  Like-native speaker” ise, genellikle gençlik döneminde İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerde uzun süre yaşamış olmaları nedeniyle doğal ve anadil rahatlığıyla İngilizce konuşabilen kişilere denmektedir.  Şahsen ikinci gruba giriyorum.

Yetkin bir “like-native speaker” eğitmenden ders almanın çok daha avantajlı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.  Bu tür eğitmenler, öğrencileriyle aynı anadile sahip olduklarından ve anadil rahatlığıyla İngilizce konuşup yazabildikleri için öğrencilerinin hangi hataları yapabileceklerini anlayabilir, hatta sezebilir ve çözüm yolları gösterebilirler.  Like-native speaker eğitmenlerin bu yönlendirmeleri en çok da speaking ve writing alanlarında yararlı olur.  Speaking ve writing ise, IELTS ve TOEFL sınavlarına Türkiye’den giren öğrencileri en çok zorlayan iki bölümdür.

Nasıl bir yöntem izliyorsunuz?

Dersleri bir veya en fazla iki öğrenciyle işliyorum ve dolayısıyla, grup derslerinin aksine, her bir öğrencimle yakından ilgilenebiliyorum.  Daha da önemlisi, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde kişiye özel bir program uyguluyoruz.

Öğrencileri IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlarken, uluslararası alanda kabul gören ETS, Barron’s, Cambridge, Collins, Kaplan, Macmillan ve Nova gibi birçok kaynaktan yararlanıyorum.  Genel olarak, öğrencinin de takip edebileceği bir kaynak ekseninde dersleri işlemekle birlikte, diğer birçok kaynaktan sağladığım yararlı bilgiler, stratejiler, örnek sorular ve deneme sınavları çerçevesinde mümkün olan en büyük faydayı sağlamayı amaçlıyorum.

Derslerde, öğrencinin sınavın formatını tam olarak kavramasına önem veriyorum ve gerçeğine birebir uyan pratikler yaptırıyorum.  Bu pratikler en çok da speaking ve writing bölümlerinde etkili oluyor ve öğrencinin hızla gelişmesine katkı sunuyor.

Ayrıca, derslerin yanı sıra öğrencilere çeşitli ödevler vererek onların ders haricindeki zaman dilimlerinde de IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlanabilmeleri için yardımcı oluyorum, ödev kontrollerini gerekirse dersler haricinde de gerçekleştirerek gerçekçi geri dönütler sağlıyorum.

Son olarak, öğrencilerin profesyonel yardıma ek olarak kendi kendilerine de hazırlık yapabilmeleri için en etkili olduğunu düşündüğüm internet sitelerine yönlendiriyorum ve kendi kendilerine de hazırlık yapabilmelerine yardımcı oluyorum.

IELTS ve TOEFL sınavlarından hangisini tercih etmeliyim?

IELTS ve TOEFL sınavlarından hangisinin tercih edileceği hususuna, çeşitli unsurları göz önünde bulundurarak öğrencilerin kendilerinin karar vermesi gerekecektir.

Bunlar arasında, sınavdan alınacak puanın ne amaçla kullanılacağı, sınav sonucunun ibraz edileceği kurum veya kuruluşun tercihi, kağıt kullanarak mı yoksa bilgisayar üzerinden mi sınava girileceği, sınavın süresi, sınav için ödenecek ücret, speaking ve writing bölümlerinin formatı gibi çok çeşitli unsurlar yer almaktadır.

Hangi sınava gireceğine henüz karar verememiş olan öğrencilere, son karar kendilerine ait olmak üzere, gerekli bilgilendirmelerde elbette bulunuyorum.

Derslerde sadece İngilizce mi konuşuyorsunuz?

Derslerde gerek eğitmen gerek öğrenci tarafından sadece ve sadece İngilizce konuşulmasını kesinlikle tercih ederim.  Zira, dersler İngilizce speaking pratiği açısından da eşsiz bir fırsat sunmaktadır.  Bir bakıma, TOEFL ve IELTS dersi alan öğrencilerim aynı zamanda speaking dersi de almış olmaktadırlar.  Derslerimiz samimi ve profesyonel bir şekilde işlendiğinden, öğrenciler heyecanlarını ve üzerlerindeki tutukluğu zaten çok kısa bir sürede yenebiliyorlar.  Yine de, derslerin Türkçe de işlenmesini isteyen öğrencilerin isteklerini de göz önünde bulunduruyorum.

Neden sizden ders almalıyım?

Bunun, sizin de derslerde deneyimleyeceğinizden emin olduğum birçok nedeni var.

-Amerikan aksanıyla, doğal ve akıcı İngilizce konuşuyorum.  26 yıldır İngilizce ile iç içeyim, nerede neyi öğretmem gerektiğini biliyorum.

-IELTS ve TOEFL sınavlarının formatlarını çok iyi biliyorum, öğrencileri etkili bir şekilde yönlendiriyorum, aktif olarak konuşturuyorum ve onlara gerçekçi geri dönütler sağlıyorum.

-Bu sınavların en çok zorlanılan iki bölümü olan writing ve speaking alanlarında uzman olduğum için, bilhassa bu iki bölümde öğrencilerin gelişmesine yardımcı oluyorum.

-Kendi işimi yapıyorum, emeğimin korunmasını garanti ederek çalışıyorum, bu nedenle daha istekli ve rahatım.

-İşimi profesyonel bir şekilde yapıyorum, disiplinle hareket ediyorum.  Sadece bir kaynağa bağlı kalmıyorum, birçok kaynaktan edinilmiş bilgileri öğrencilerle paylaşıyorum.

-Dürüst çalışıyorum, öğrencilerimden de aynı dürüstlüğü bekliyorum.  Örneğin, dersi bırakmak isteyenler olursa (bugüne dek olmadı), yapılmamış derslerine ait ücretlerini hemen ve kesinti yapmaksızın iade ediyorum.

Dersler kaç dakika sürmektedir?

Dersler 40 dakika sürmektedir.  IELTS veya TOEFL sınavına ne zaman girileceğine ve öğrencinin düzeyine bağlı olarak, yapılması gereken toplam ders sayısına ve ders programına öğrenciyle birlikte karar veriyoruz.

Ders ücretleri ne kadardır?

40 dakika süren ve 1 dakikası bile boşa geçmeyen her bir dersin ücreti 100 liradır.  Dersleri iki kişi birlikte almayı tercih ettiğinizde, ders ücreti kişi başı 60 lira olacaktır.

Eğitimim de dahil olmak üzere 26 yılı aşan bilgi ve tecrübemi aktardığım düşünüldüğünde ve Türkiye’de yetkin olmayan onlarca insanın bu rakamdan kimi zaman çok daha fazlasını talep edebildikleri göz önünde bulundurulduğunda, maddi imkanlar nedeniyle haklı olduğunuzu bildiğim sebeplerle dahi olsa, kişiye özel indirim talep etmemenizi rica ediyorum.

Hangi zaman dilimlerinde uygunsunuz?

Programım speaking, IELTS ve TOEFL dersleriyle büyük ölçüde doludur.  Halihazırda, yeni kayıt yaptıracaklar için yalnızca Perşembe ve Cuma gündüz ile Pazar akşamı uygundur.  Bu zaman dilimleri de dolduğunda, mevcut öğrencilerin dersleri bitmediği müddetçe yeni öğrenci kabul edemeyeceğimi lütfen not edin ve özellikle IELTS ve TOEFL sınavlarına yakın gelecekte girmeyi düşünüyorsanız kayıt için acele etmeniz gerektiğini anımsatmamı mazur görün.

Öğrencilerin ihtiyaçlarına paralel olarak programım değişebildiği için, kayıt için yer bulunmadığı durumlarda dahi bu ilan yayınlanmaya devam edeceğinden, uygunluk durumu için benimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

IELTS ve TOEFL için kaç ders almalıyım?

Bir öğrencinin toplamda kaç ders alması gerekeceğini kesin olarak söylemek mümkün değildir.  Bu husus, öğrencinin genel İngilizce düzeyine, speaking ve writing seviyesine ve ayrıca ders dışındaki çalışma alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.  Genel olarak öğrencilerin 20 ila 40 arasında değişen sayıda ders almayı tercih ettiklerini söyleyebilirim. Derslerin yeterli olması durumunda programı sonlandırmak mümkün olduğu gibi, ilave derslerin yapılmasının uygun olacağının anlaşılması durumunda da programın uzatılması her zaman olasıdır.  Bu hususa, karşılıklı olarak karar verilmesi gerekecektir.

Dersleri nerede veriyorsunuz?

Dersleri, Kızılay’da çok bilinen bir dil kursunda veriyorum.  Ofis, güvenlikli bir binada yer almaktadır ve haftanın hemen her günü akşam saatleri de dahil olmak üzere ders gören öğrencilerle dolu bulunmaktadır.

Ders ücretini ne zaman ve nasıl ödemeliyim?

Öğrenci ile kararlaştırılan programa ilişkin ders ücretinin peşin ödenmesi gerekmektedir.  Ücretin peşin ödenmesinin nedenleri, derslere devamın sağlanması, eğitmenin emeğinin korunması ve ödemelerde takibin kolaylaştırılmasıdır.

Öğrenci tarafından hangi sözler verilirse verilsin, ödeme gerçekleştirilmeden kayıt yapılmayacağını ve derslere başlanmayacağını belirtmeme izin verin.  Bu, ödemeleri takip etmek yerine derslere odaklanabilmem için benimsediğim ilkesel bir yaklaşımdır.

Dersleri istediğim zaman bırakabilir miyim?

Evet, dersleri istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.  Bu durumda, bırakma isteğinizi belirttiğiniz andan itibaren, peşin olarak ödemiş olduğunuz derslerden varsa kalanlarına ilişkin ücreti koşulsuz ve kesintisiz olarak hemen iade ediyorum.

Kayıt yaptırmadan önce sizinle deneme dersi yapabilir miyim?

Tabii.  Kayıt yaptırmadan önce öğrenciyle yüz yüze bir görüşme gerçekleştiriyorum.  Bu görüşme, öğrencinin gereksiniminin ve düzeyinin belirlenmesi ve eğitmenle tanışılması bakımından önemlidir.  Görüşme sırasında ayrıca, gerekli görülürse, gerçeğe birebir uygun olmakla birlikte biraz daha kısaltılmış bir IELTS ve TOEFL denemesi yaparak öğrencinin düzeyini tam olarak tespit ediyorum.

Hangi gün ve saatler uygunsunuz?

Yukarıda da bahsettiğim gibi, şu anda yeni kayıt yaptıracaklar için yalnızca Perşembe ve Cuma gündüz ile Pazar akşamı uygundur.  Mevcut öğrencilerimin dersleri tamamlandığında programımın da doğal olarak değişecek olması nedeniyle, tamamen dolu olduğum durumlarda dahi bu ilan yayınlanmaya devam edecektir.  Bu nedenle, güncel uygunluk durumu için lütfen irtibata geçin.

Sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

Benimle WhatsApp yoluyla, bu platform üzerinden mesaj göndererek veya internet sitemde yer alan “özel ders” sayfasının en altında yer alan iletişim formunu kullanmak suretiyle iletişime geçebilirsiniz.

Kimden özel ders alırsanız alın, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.


1


kişi tarafından görüntülenmiştir


https://www.sahibinden.com/632441238

Telefon numarasının gösterilmesi sırasında bir sorun oluştu.
“Numarayı Göster” linkine tıklayarak tekrar deneyebilirsiniz.

Tebrikler, artık bu ilan ve ilgili fiyat değişikliklerinden haberdar olacaksınız.

Ek olarak, ilan sahibinin ilana özel tekliflerini size de iletmesine izin verir misiniz?

İlgilenmiyorum

İzin Veriyorum

Lütfen şikayet nedeninizi belirtiniz.

Lütfen diğer ilanın numarasını giriniz:

Teşekkürler. Şikayetiniz en kısa sürede değerlendirilecektir.

Uyarı

100 TL


İlan yayınlandıktan sonra fiyat değişikliği olmamıştır.


Favoriye eklendikten sonra fiyat değişikliği olmamıştır.

Tüm Fiyat Değişimlerini Gör

Favori Satıcılarıma Ekle

Favori Satıcılarımdan Çıkar

Açıklama

Özellikler

Dil

Sponsorlu Bağlantı

İlanı Paylaş

İlanınız, ilan verme kurallarına uymadığından yayınlanamamıştır


İlan Favorilerinize Eklendi

 • İlan No 
  632441238

 • İlan Tarihi
   

  19 Mayıs 2019
 • Kategori 
  Özel Ders Verenler 
 • Ders Alanı 
  Yabancı Dil 
 • Ders Yeri 

  Öğrencinin veya Öğretmenin Evi
 • Cinsiyet 

  Bay
Can Sarp

 • Cep
  0 (544) 356 39 36
  0 (544) *** ** 36