Marmara Yelken Kulübü

Yelken Sporuna Gönül Vermiş 59 Yıllık Kulüp!


Marmara Yelken Kulübü

1958 yılında kurulmuş olan ve 2016 yılında 58. yılını kutlayan Marmara Yelken Kulübümüz, TYF Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde, bir yelken ihtisas kulübüdür.

Kulübümüz kuruluşundan bu yana birçok milli sporcuyu ve başarıyı bünyesinde barındırmış, Balkan Şampiyonası, Laser Avrupa Şampiyonası, T.C.Cumhurbaşkanlığı Yelken Kupası, Başbakanlık Yelken Kupası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Yelken Kupaları, Türkiye Şampiyonası, Piri Reis Kupası, Bosphorus Cup Yat Yarışları, Donanma Kupası ve Farr 40 gibi birçok ulusal ve uluslararası yelken yarışlarının organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş ve de ev sahipliği yapmıştır.

Misyonumuz; yelken sporuna hizmettir. Tüzüğümüzde belirttiğimiz gibi, yelken sporunun özendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; sporcu yetiştirmek, kurslar düzenlemek, yarışlar düzenleyip ev sahipliği yapmak, eğitime destek amacı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi ve manevi destekte bulunmak ve de bu amaçlar doğrultusunda finansman kaynağı sağlamak için sponsorlarla iş birliği yapmaktır.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi sayısız başarılara imza atan yelkencilerimizle birlikte… 2012 yılında; Türkiye, Balkan ve Avrupa Yelken Şampiyonalarında, ilk 3’e giren tüm sporcularımızla, gurur duyuyoruz.

Üyelerimiz arasındaki maddi ve manevi dayanışmayı arttırarak, sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek amacıyla da, eşsiz manzarası ve kendine has mimarisiyle Caddebostan sahilinde yer alan, üyelerimizin kendi yuvaları gibi gördüğü, günün her saatini keyifle geçirdikleri, birbirlerini görmek için buluştukları, misafirlerini ağırladıkları, yemeklerini yedikleri ve özel günlerini kutladıkları kulüp lokalimizi; bakımlı, iyi durumda tutmak ve yenilikler yaparak geliştirmek de Vizyonlarımız arasında yer alıyor…

Dernek sosyal tesisinin mülkiyetinin, dernekten bağımsız bir tüzel kişilik uhdesinde olması amacıyla, dernek üyelerinin aynı zamanda şirket hissedarı olması sağlanarak 1965 yılında kurulan Sporturist Su Sporları ve Turizm Ticaret A.Ş. ile her konuda tam uyum içerisinde çalışmaktayız. İki kurum birlikte çalışarak, üyelerimizin kulübümüzden daha güzel yararlanmaları için düzenlemeler ve ilaveler yaparak, tesisimizi geliştiriyoruz.

Geleceğe güvenle bakıyoruz. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde, denizin insana neler kazandırdığını anlatmak istiyoruz. Denizin, özellikle de yelken sporunun; insanlara mücadele gücü, planlama, isabetli ve süratli karar alma, özgüven gibi birçok özellikler kazandırdığını çevremizdeki tüm insanlara anlatmak istiyoruz.

Hepinizi denize ve yelkene bekliyoruz…

“Her zaman umuda yelken açmak dileğiyle… Rastgele!..”

Değerlendir ve yorumunu yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cami Sokak 17
34724 İstanbul TR
Yol Tarifi Al