Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi

15000 Kitap ve 3000 Dijital Dergi!


Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi

Kurulduğu günden bugüne moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak gören Vakko, Türkiye’de modanın, sanat ve diğer yaratıcı disiplinlerle bir araya geldiği ve birbirine değer kattığı süreçlere evsahipliği yaptı. Vakko, moda dünyasının yanı sıra sanat dünyasında da bir çok ilke imza attı. Bunlardan biri de ilk kez bir moda markası tarafından kurulan Kreatif Endüstriler Kütüphanesi oldu.

Türkiye’nin en güncel ve kapsamlı sanat kütüphanesi olan ve 2012 yılında halkın kullanımına açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, bugün aralarında dünyanın en prestijli yayınevlerine ait özel edisyonlar ve kütüphaneye özel imzalı yayınların bulunduğu 15.000 kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiviyle, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, sanatçılara, sanat meraklılarına ve çeşitli ülkelerden Türkiye’yi ziyaret eden turistlere hizmet veriyor.

Dünyaca bilinen Thames&Hudson, Taschen, Rizzoli, Phaidon, V&A, HarperCollins, Berg, Yale, Oxford, Assouline, The Museum of Modern Art, Prestel, Steidl, Random House, Little Brown, Teneues, Guggenheim Foundation, Frieze,Vendome Press, Braun, Flammarion, Laurence King, The British Museum Press, Royal Academy, Skira, Didier Millet işbirliği yapılan yayınevlerinden bazıları.

Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi hafta içi 10:00 – 17:30 arasında açık. İletişim: [email protected] randevu almak için.

Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi

Değerlendir ve yorumunu yaz.

Kuşbakışı Caddesi 35
34662 İstanbul TR
Yol Tarifi Al
09.00-18.00